Нове Село на Виноградівщині залишилося без пасовища
30 Березня 2018р. в 11:59  |  319 Переглядів

75 га землі передано у приватну власність учасникам АТО. Раніше на цих землях село випасало худобу.

 

У середу у сільському клубі Нового села відбулися збори. Обговорювали, де випасати худобу, адже землі сільського пасовища рішення обласного Держгеокадастру передані 35-ти учасникам АТО у приватну власність.

 

Зустріч провів сільський голова Василь Пінтє у присутності заступника голови Виноградівської райради Адальберта Сверенка, районних депутатів та активу села. Сільський голова повідомив людям, що землі знаходяться за територією села і не є власністю громади. Тому впливати на передачу фактичного пасовища у власність третім особам село не може.

 

Районний депутат Віктор Трикур висловив припущення, що землі можуть бути згодом викуплені потужним агрохолдингом, оскільки більшість нових власників 2-гектарних ділянок не є місцевими жителями і навряд чи самі займатимуться землеробством.

 

Згодом стало відомо, що у Держгеокадастрі ці землі значилися ріллею, а не пасовищем. Крім того, вони вже остаточно передані у приватну власність, тому початкова ідея відстоювати інтереси селян у суді втратила навіть найменші перспективи.

 

Відтак на зборах було вирішено звернутися до фактичних власників земель колишньої сортодільниці, аби на цій території було погоджене розміщення пасовища. Також є ідея виводити корів на землі за дамбою, однак їх треба попередньо розчистити від чагарників.

 

У Новому селі наразі є близько 60-ти власників великої рогатої худоби. Багато людей були змушені продати чи забити значну кількість поголів’я через труднощі з її утриманням. Цього року вперше виводити худобу на випасання планують близько 20 квітня. Однак куди, ще невідомо.

Залиште свій коментар